Śniegowce turystyczne.

Śniegowce turystyczne to obuwie zaprojektowane do użytkowania w typowo zimowych warunkach, czyli w mroźniej i śnieżnej aurze. To de facto ciepłe kalosze i buty trekingowe w jednym. Bardzo dobrym przykładem klasycznych śniegowców turystycznych są buty The North Face Chilkat II.

Chilkat II to idealne buty na warunki zimowe, zarówno w terenie jak i w mieście, doskonalę chronią stopy przed zimnem, śniegiem czy deszczem. Dolna cześć buta wykonana jest ze specjalnej gumy, która zapewnia 100% nieprzemakalność – taka „kaloszowa” konstrukcja sprawia iż buty nie przemokną nam w śniegowej bryi. Natomiast górna cześć cholewki wykonana jest ze skóry zamszowej i została dodatkowo zabezpieczona membraną H2OProof. Komfort cieplny (aż do -30ºC) zapewnia ocieplina 200 g Heatseeker™ oraz warstwa polaru Dri-Lex®, którą został wyłożony od środka język i kołnierz.

Oblodzone powierzchnie to kolejny urok zimy  i niskich temperatur, śliskie chodniki i drogi w terenie zurbanizowanym, zlodzone leśne ścieżki – jednym słowem po zmrożonej, śliskiej nawierzchni ciężko chodzić. Z tego względu buty Chilkat II wyposażone są w zimową podeszwę TNF Winter Grip® z systemem IcePeak®. Podeszwa jest miękka i przyczepna, a agresywny, wielokierunkowy bieżnik z wypustkami IcePeak® sprawia iż śnieg nie przykleja się do podeszwy buta. Oczywiście śniegowce turystyczne to nie buty górskie i na poważne wyjścia w góry się nie nadają.

Comments are closed.

; ?>