Buty SALEWA MOUNTAIN TRAINER 2 WINTER GTX

Niskie temperatury, poniżej -20°C to już od lat tylko wspomnienie. Jednak zima potrafi nas jeszcze zaskoczyć i jak powiedział kiedyś pewien klasyk – „Jak jest zima, to musi być zimno, takie jest odwieczne prawo natury.”

Co zrobić jak nie specjalnie lubimy marznąć, a nasze zimowe obuwie już dawno chce powiedzieć nam „do widzenia”. Jakie buty w góry? w tej sytuacji wybrać. Na rekreacyjne, hikingowe wycieczki Salewa przygotowała zupełnie nowy produkt, model Moutain Trainer 2 Winter GTX.

Buty Salewa Mountain Trainer 2 Winter GTX to ciepłe, uniwersalne, zimowe obuwie zaprojektowane głównie do miasta, ale sprawdzające się także na łatwych, spacerowych trasach. Aby zapewnić komfort termiczny w w niskich temperaturach w modelu zastosowano specjalny, wełniany kołnierz AlpineWool® Flex Collar.  Kołnierz ten pozwala zatrzymać ciepło, jednocześnie pozostawiając pełną swobodę ruchu w kostce. Buty wyposażone są we wkładkę SALEWA Responsive, która ma za zadanie pochłaniać generowaną przez stopy energię dalekiej podczerwieni, a następnie stopniowo oddawać ją z powrotem , dzięki czemu stopy nie wychładzają się tak bardzo.

Buty wyposażono w podeszwę Vibram Icetrek II z technologią Arctic Grip. Podobnie jak opony samochodowe i tutaj mieszanka gumy jest specjalnie dobrana pod kątem zimowych warunków, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność. Dodatkowo specjalnie uformowany, wielokierunkowy, niezbyt głęboki bieżnik nie powoduje przylepianie się śniegu do podeszwy buta. Dodajemy do tego pełny gumowy otok oraz zintegrowany elastyczny kołnierz. Mountain Trainer 2 Winter GTX to buty stworzone z myślą o zimowych warunkach.

Buty zdobyły nagrodę Ispo Award 2020 Gold Winner!

Comments are closed.

; ?>