Buty trekkingowe: All Terrain

Za najbardziej specyficzną cechę butów trekkingowych można uznać ich dopasowanie zarówno do oczekiwań, stylu życia danego człowieka, jak i panujących warunków pogodowych. Ludzie, którzy na co dzień uprawiają sporty ekstremalne wybiorą model odpowiadający ich wymaganiom, przykładowo z klasy Hiking, cenionej zwłaszcza przez miłośników wspinaczek górskich. Tymczasem Ci z nas, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na wygodę noszenia, mogą pokusić się o zakup butów trekkingowych z serii All Terrain.

Najprościej ujmując, All Terrain to kategoria, w której znajdują się wyłącznie buty niskie, sięgające zaledwie do kostki. Wykonywane są najczęściej z lekkich materiałów sztucznych, przy czym bardzo często bywają wzbogacane zamszem. Niektóre modele posiadają powierzchnię, która jest wykonana z przewiewnej siateczki mesh, dzięki czemu nadają się na lato. Inne natomiast wyposażone są w membranę wodoodporną, przez co idealnie sprawują się przykładowo na grzybobraniu w lesie bądź w porach deszczowych.

Ten typ butów trekkingowych nadaje się do codziennego użytku i nie powoduje dyskomfortu podczas długotrwałego noszenia. Nie męczy stóp nawet po intensywniejszym wysiłku. Z powodzeniem można w nich nie tylko spacerować po mieście czy lesie, ale również biegać tudzież uprawiać Nordic Walking. All Terrain nadają się również do wędrówek po terenie pagórkowatym, jednakże należy wówczas pamiętać, że ciężar niesionego ekwipunku powinien być niewielki. Producenci podkreślają ponadto, że są to jedne z najlepszych modeli na ciepłe dni, które przepuszczają powietrze i w efekcie umożliwiają stopie swobodne oddychanie.

Do najpopularniejszych modeli butów trekkingowych All Terrain należą m.in.: Salomon Exit Aero, Zamberlan Rica Plus GTX czy Scarpa Vento.

Comments are closed.

; ?>