Garmont technologia ADD

Firma Garmont od lat znana jest z produkcji bardzo wygodnych butów między innymi skitourowych, górskich, trekkingowych z zastosowaniem opatentowanej przez nich technologii ADD. Co jednak dokładnie oznacza enigmatyczny system ADD ? Nie każdy wie.

W wolnym tłumaczeniu Anatomically Directed Design ( ADD ) – oznacza projektowanie w zgodzie z anatomią. Buty z zastosowaniem systemu ADD mają specyficzny wygląd : mają asymetryczny kształt cholewki i języka, sznurowanie przebiega pod kątem, a sama cholewka ma niesymetryczną wysokość.

Często klienci zadają pytanie. Dlaczego te buty są takie dziwne? Dlaczego te buty są takie krzywe?

Obuwie Garmont z system ADD jest niesymetryczne ponieważ ludzka stopa jest niesymetryczna, zbudowana z 26 kości, 33 stawów i ponad 100 mięśni, więzadeł i ścięgien. Buty Garmont są zrobione w technologii która ma na celu wspieranie naturalnej zdolności stopy do stabilizacji, tłumienia drgań oraz wydajnego ruchu. Im lepsze dopasowanie kształtu buta do anatomicznych cech stopy tym większy komfort i ergonomia chodzenia.

Na system ADD składa się:

  • FMA (FIRST METATARSAL ACCOMMODATION) – więcej miejsca z przodu dla palców, przy jednoczesnym dobrym trzymaniu stopy. Zapewnia to zdecydowanie większy komfort i ergonomię chodzenia ( mniejszy ucisk na palce – tym samym mniejsze zmęczenie).
  • ACS (ASYMMETRICAL CLOSURE SYSTEM) – system niesymetrycznego sznurowania, zapewnia lepsze trzymanie stopy, stara się przecinać stawy pod kątem zbliżonym do stawów palców.
  • LTP (LATERAL TONGUE POST) – połowa języka jest grubsza co powoduje iż język jest lepiej dopasowany do stopy i nie przemieszcza się .
  • DMP (DIFFERENTIAL MALEOLAR PADS) – w okolicy kostki cholewka wyprofilowana niesymetrycznie w zgodzie z anatomią stopy. Dzięki temu buty są dopasowane i wygodne.
  • ACH (ASYMMETRICAL CUFF HEIGHT) – asymetryczna wysokość cholewki, od wewnętrznej strony cholewka w okolicy kostki jest wyższa. Podczas schodzenie i wchodzenia, kostka zyskuje dodatkowe oparcie.

To elementy, które składają się na system ADD. Jeśli chcemy komfortowo i długo pochodzić po górach, warto zakupić buty trekkingowe z tym system.

Comments are closed.

; ?>