Buty Trekkingowe męskie – Jaki model

Przy takim zestawieniu butów dla mężczyzn chciałbym się podzielić z wami dwoma modelami butów które jako zadowolony użytkownik posiadam. Na co dzień używam butów firmy AKU, a dokładnie model Energy GTX. Firma ta posiada ponad 50 letnią tradycję i doświadczenie, a założył ją zaraz po 2 wojnie światowej młodzieniec Gilliano Bordin który zaczął produkcję butów tradycyjnymi sposobami wytwarzania obuwia, i wyprawiania skóry.

No ale słów kilka o samych butach nie tylko o historii chodź jest ona piękna. Model AKU ENERGY GTU to buty lekkie i komfortowe w których idealnie czuję się podczas spacerów, co najważniejsze pomagają mi w trudnym terenie jaki muszę pokonać podczas wycieczek z moim psem. Do produkcji użyto membrany Gort-Tex która zapewnia wysoką oddychalność jak i całkowitą ochronę przed wilgocią, a co za tym idzie znakomity komfort termiczny. Buty zostały wykonane techniką zespalania, a do wykonania cholewki użyto skóry nubukowej i zamszowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wkładka usztywniająca ( akurat mi pomaga przy moim ciężkim chodzie). Buty są lekkie i idealnie spisują się w połączeniu ze sportową skarpetą, po całym dniu hasania stopa jest sucha, a ja nie posiadałem żadnych otarć, ani nie czułem dyskomfortu. Drugi rodzaj butów trekkingowych których mam okazje używać to Asolo Flame. Buty pochodzą z nowej linii lekkich butów służących do uprawiania turystyki górskiej z membraną Gore-Tex a także podeszwie Matrix. System Matrix zapewnia doskonała amortyzację, stabilność o wiele większy komfort i sprawia ze but w terenie ma niesamowitą przyczepność. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu trzech warstw twardości oraz systemowi wsparcia pięty.

Podeszwa posiada również protektor samoczyszczący i patent ułatwiający hamowanie i zapobieganie przed poślizgnięciem się w trakcie schodzenia. Cholewka została wykonana z zamszu ze znanym i charakterystycznym dla tej firmy designem. System Wide Fit powoduje że cholewka w butach jest nieznacznie poszerzona  w okolicach palców. Ja jako całoroczny użytkownik tych butów sprawdziłem je w wielu warunkach atmosferycznych i w różnych ciekawych, ekstremalnych sytuacjach, i nigdy mnie te buty nie zawiodły.

Comments are closed.

; ?>