Impregnacja obuwia trekkingowego ze skóry licowej.

Buty trekkingowe wykonane z naturalnej skóry licowej wymagają szczególnej dbałości w okresie zimowym. Aby skutecznie zabezpieczyć je przed chlapą, śniegiem oraz solą należy je odpowiednio konserwować i impregnować. Każde przemoczenie butów w warunkach zimowych może stanowić nie tylko duży dyskomfort ale wręcz poważne zagrożenie w szczególności w górach, z dala od cywilizacji.

Wosk Impregnujący do Skóry Licowej™ Nikwax

Do butów wykonanych ze skóry licowej stosujemy specjalne, dedykowane środki: pasty, woski oraz aerozole. Przed przystąpieniem do impregnacji pamiętajmy iż nasze buty powinny być czyste i suche, ewentualnie mogą być lekko wilgotne. Dzięki prawidłowo wykonanej impregnacji skóra stanie się bardziej hydrofobowa, woda nie będzie przenikała przez skórę, która zachowa jednocześnie swoją zdolność do odprowadzania wilgoci.

Buty turystyczne wykonane z jednego kawałka skóry impregnuje się dość prosto, środek w postaci pasty czy wosku nakładamy małą gąbeczką czy ściereczką równomiernie na całej powierzchni lub równomiernie rozprowadzamy środek w spray’u. Nigdy nie stosujemy zbyt dużej ilości środka naraz, zdecydowanie osiągniemy lepszy efekt nakładając 2 cienkie warstwy, z zachowaniem odpowiedniego odstępu na przeschnięcie pierwszej warstwy. Szczególna staranność na szwach bardzo się opłaci, ponieważ jest to pierwsze miejsce w którym buty zaczynają przemakać – można osobno impregnować same szwy za pomocą specjalnego wosku z terpentyną.

Preparatów do impregnacji tego typu obuwia jest bardzo wiele na rynku, jedne z bardziej popularnych to nowoczesne woski na bazie wosku pszczelego, różnorodne środki i oleje w spray’u, środki te należy odpowiednio dobierać do butów z membraną lub bez. Należy pamiętać iż skóra pod wpływem stosowanym środków może zmienić odcień, a nawet kolor.

Odpowiednio zaimpregnowane obuwie turystyczne nie tylko nie będzie przemakać ale także dłużej zachowa swoje właściwości, dobrze natłuszczona skóra zachowuje naturalną elastyczność i wytrzymałość.

Comments are closed.

; ?>