Innowacyjne buty DYNAFIT TLT 5 PERFORMANCE TF

Na czym polega innowacyjność butów DYNAFIT TLT5 PERFORMANCE TF? Co wyróżnia je z pośród wielu różnych modelów butów do skitouringu? Dlaczego zastosowane w tym modelu rozwiązania określane są rewolucyjne?

Przede wszystkim są to buty zaprojektowane do skitouringu. Doskonale sprawdzają się na podejściach są lekkie i wygodne. W swej kategorii uważane są za jedne z lżejszych butów – waga jednego buta tylko 1050 g. – roz.27,5. Uzyskanie tak niskiej wagi było możliwe wyniku zastosowaniu zaawansowanych technologicznie tworzyw ( Pebax, Grilamid, Karbon). Dzięki nim buty są lekkie i bardzo wytrzymałe. Niska waga buta wynika także z jego budowy, model ten jest stosunkowo wąski, ma karbonową cholewkę a wewnętrzny botek jest stosunkowo cienki.

Jednak pierwszym ich poważnym plusem jest ich duża ruchomość , nie tylko można w nich wygodnie chodzić a wręcz biegać. Podczas podejścia cholewka wygina się umożliwiając ruch kostki aż do 60 °,jest to możliwe dzięki zastosowaniu wyciąganego języka. Stanowi to ich ogromną zaletę, szczególnie na długich i męczących podejściach. Mimo dużego zakresu ruchu, stopa jest dobrze trzymana, co pozwala na jej stabilne stawianie. Szybkie przechodzenie z pozycji podchodzenia na jazdę jest następnym miłym zaskoczeniem. System ten działa zarówno dobrze w obie strony.

But dobrze trzyma podczas zjazdu. Na nartach możemy jeździć zarówno z włożonym i wyciągniętym językiem. Założenie języka wzmacnia konstrukcję i powoduje że buty lepiej trzymają dając dobrą kontrolę nad nartami. Kolejnym plusem modelu TLT5 jest możliwość wpięcia raków automatycznych. Jest to prawdziwa innowacja, ten but łączy w sobie cechy buta skitourowego i skorupy do wspinania nawet po trudnych drogach. Do podejścia, jazdy  i wspinania możemy używać jednych pary wygodnych butów. Przekłada się to na 2-3 kg mniej w ekwipunku, nie mówiąc o ilości miejsca które zyskujemy gdy można nie zabierać drugiej pary skorup oraz samym zamienianiu butów.

TLT5 są świetnymi butami, mające tylko jedną wadę, jest to cena. Początkowo może wydawać się wysoka, gdy jednak zastanowimy iż w przypadku zakupu dwóch par skorup wcale nie wydamy mniej a raczej więcej, chcąc mieć buty podobnej klasy. Ich cena przestaje być wygórowana. Narty i wspinanie zimą w wysokich górach stają się dzięki nim łatwiejsze.

Comments are closed.

; ?>