Kapcie turystyczne – propozycja dla Mikołaja.

Kapcie turystyczne to dość osobliwa i oryginalna pozycja na liście ekwipunku outdoorowego. Śmiem twierdzić iż istnieje takiego produktu może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Ale jednak taki produkt naprawdę istnieje i ma się bardzo dobrze.

Nie wiem która firma outdoorowa pierwsza wpadała na pomysł produkowania turystycznych kapci, z pewnością jednak od wielu lat prawdziwym hitem są pantofle produkowane przez firmę The North Face. Nie są to buty turystyczne, ani sandały, są to po prostu wygodne pantofle ocieplone w zależności od modelu: puchem, impregnowaną wełną a nawet ociepliną ThermoBall®.

Po co komu taki gadżet, tylko miejsce w plecaku zabiera. Wiele osób z pewnością pokręci głową w zdumieniu.

A jednak, czasem się przydaję np. podczas dłuższego obozowania w warunkach zimowych, w schronisku, na długich biwakach. Wszędzie tam gdzie spędzamy stosunkowo dużo czasu w oczekiwaniu na poprawę pogody, a temperatura nas nie rozpieszcza.  Całodniowa wędrówka, ciężki plecak, wieczorem z ulgą ściągamy buty trekkingowe i marzymy o wyciągniecie nóg – w takich sytuacjach lekkie, ciepłe i wygodne pantofle turystyczne stają się niezwykle przydatne.

Spokojnie więc możemy dopisać nową pozycję na liście rzeczy idealnych na prezent dla amatora/amatorki turystyki. Bielizna termiczna, czapka, skarpety turystyczne oraz kapcie to jedne z wielu propozycji dla Świętego Mikołaja od outdoorowej branży.

Comments are closed.

; ?>