Meindl Air Revolution® – buty górskie z klimatyzacją!

Buty Meindl Air Revolution® to linia szczególna, są to modele butów zaprojektowane i wykonane z zastosowaniem innowacyjnej technologii Air Revolution®. Technologia ta zapewnia ciągły przepływ powietrza we wnętrzu buta, dzięki czemu buty trekkingowe posiadają swoistą klimatyzację.

Podstawą technologii Air Revolution® jest wyjątkowa konstrukcja języka. Jest on zrobiony z mocno perforowana pianka MFS – pokrytej po obu stronach siateczką 3DMesh o otwartej strukturze. Dzięki połączeniu obu materiałów, język zachowuje się jak pompka.

  • 1. Siateczkowa tkanina 3D po dwóch stronach języka.
  • 2. Pianka MFS z dużymi porami polepsza wentylacje.
  • 3. Perforowany język pokryty siateczką.
  • 4. Rzep przytrzymujący, umożliwia indywidualne dopasowanie i wciągnięcie języka z buta.
  • 5 . Stabilizator z micro polaru utrzymuje język w wybranej pozycji.

Podczas każdego wykonanego kroku powietrze jest wciągane do wnętrza buta, następnie podczas odbicia ciepłe powietrze zostaje wytłoczone na zewnątrz. Proces ten powtarza się przy każdym wykonanym kroku i zapewnia optymalny komfort wewnątrz buta.

Aby zachować anatomiczny, doskonale dopasowujący się do kształtu stopy język, projektanci opracowali specjalny stabilizator wykonany z mikrofilcu. Jest on przyszyty do języka, a bardzo silne rzepy wbudowane w rejonie śródstopia i na końcu języka mocują go do buta.

Całości systemu Air Revolution® dopełnia specjalistyczna, opracowana przez markę Meindl skarpeta. Dopasowuje się ona znakomicie do funkcji butów i sprawia iż system Air Revolution® działa jeszcze wydajniej.

Meindl Air Revolution®  to buty górskie z klimatyzacją!

W ofercie dostępne modele:

  • Buty MEINDL AIR REVOLUTION 4.1 – Cena regularna: 1069,90 zł
  • Buty MEINDL AIR REVOLUTION 4.1 WOMEN’S – Cena regularna: 1069,90 zł

Comments are closed.

; ?>