Sandały KEEN NEWPORT- sandały inne niż wszystkie.

Marka Keen zadebiutowała w 2003 roku kiedy to powstał pierwszy model sandałów o nazwie Newport. Pomysł by stworzyć sandały, w których palce są zabezpieczone gumowym czubkiem, a podeszwa  gwarantuje przyczepność i wytrzymałość podobną do butów trekkingowych, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Adresatami tej nowej hybrydy byli wszyscy, którym w butach trekkingowych było za gorąco , a w sandałach brakowało im wystarczającej ochrony palców przed urazami. Newporty szybko zdobyły uznanie – inne niż wszystkie wyróżniały się wśród sandałów i stały się prawdziwą „lokomotywą” marki, umożliwiając jej błyskawiczny rozwój. Obecnie są uważane za kultowy model Kenn’a i stały się wzorem nowego typu obuwia.Sandały Newport na pierwszy rzut oka wydają się dziwne, można by nawet powiedzieć iż nie są zbyt ładne: masywne, z grubą podeszwą, gumowym czubkiem z przodu, wyglądają dość topornie. Stosunkowo szerokie przody zapewniają dużo miejsca na palce – co ma szczególne znaczenie dla osób ze stopami o większej tęgości. Zabudowane noski „Toe Protection” chronią palce przed urazami lepiej niż nie jedne buty, tak że piach i małe kamyki nie dostają się tak łatwo pod stopę. Podeszwa jest dość twarda, jej środkowa część wykonana jest materiału amortyzującego drgania, wkładka jest anatomicznie wyprofilowana. Doskonałą trakcję na suchym i mokrym podłożu gwarantuje wielokierunkowa rzeźba bieżnika, której ścieralność nie jest wysoka.

Sandał dobrze obejmuję stopę. Wewnętrzna syntetyczna wyściółka jest bardzo mocna i elastyczna, skóra połączona jest z nią solidnymi nićmi – szwy te trzymają nawet po wielu latach użytkowania. Wydaję się że tego typu konstrukcja zapewnia niezwykłą trwałość, paski nie rozciągają się, a sama wyściółka jest  przyjemna w dotyku. Szybki system zapinania jest praktyczny, regulowany jednym pociągnięciem.

Sandały wyposażone w materiał AEGIS Microbe Shield™, który zapobiega otarciom i rozwijaniu się bakterii, odpowiadających za niemiły zapach.

Przeznaczone do miejskich spacerów, rekreacyjnych wypadów w góry, czy do podróży. Ich niewątpliwym atutem jest wygoda, uniwersalność zastosowania i wytrzymałość. Są to na pewno sandały „na lata”.

Comments are closed.

; ?>