Sandały Teva Terra Fi 3

„Gdy zaczyna się lato, a z latem wakacje i czasu wolnego jest tyle znów pojawia się problem…”

Jakie sandały kupić ? By przejść w nich więc niż kilka kilometrów bez obawy iż się rozlecą na nogach, by nie potykać się co po chwila na mokrych kamieniach lub bez problemu przejść przez zagradzający drogę strumień.

Niestety większość sandałów rozkleja się przy bliższym spotkaniu z wodą, a paski i klamerki urywają się w najmniej oczekiwanym momencie. W pierwszej chwili pomyślałem, nie to nie możliwe, takie nie istnieją. Wygodne i trwałe, do podróży i na szlak, na piach i wodę, wszędzie tam gdzie nogi poniosą. Gdy rok temu znów stanąłem przed podobnym dylematem, pomyślałem a może by jednak zaryzykować i zakupić wychwalane przez kolegę Tevy Terra Fi 3. Sandały co prawda nie należały do najtańszych, ale postanowiłem zaryzykować. Cóż mam je nogach już drugi sezon i mogę przyznać iż ryzyko opłaciło się.

Terra Fi 3 doskonale leżą na stopie, dzięki specjalnemu systemowi pasków ( Universal Straping System ), który utrzymuje stopy we właściwym położeniu. Wydaje się to niemożliwe, ale stopa nie wykręca się i nie ucieka nam do przodu w sandale, nawet gdy idziemy po bardzo nierównym podłożu. Taśmy wykonane są z szybkoschnącego poliamidu który jest wytrzymały i lekki. Szeroki zakres regulacji : przy palcach, wokół kostki i na pięcie umożliwia dobre dopasowanie sandała zarówno do wąskiej jak i tęższej stopy.

Następnym niewątpliwym atutem sandałów Terra Fi 3 jest ich zachowywanie się przy kontakcie z wodą. Po wejściu do wody paski nie namakają, nie naciągają się, wystarczy ponownie przejść kilkanaście metrów po suchym podłożu by ponownie były suche. Co więcej materiał wszyty po wewnętrznej stronie pasków doskonale zabezpiecza skórę przed otarciami, i nawet przy dłuższym chodzeniu po wodzie nie odczuwa się dyskomfortu – krawędzie pasków nie wrzynają się boleśnie w skórę.

Kolejnym miłym zaskoczeniem jest fakt iż podeszwa doskonale trzyma się podłoża. W większości przeciętnych sandałów podeszwa, na mokrym podłożu raczej się ześlizguje i nie ma tam mowy o żadnej przyczepności, ale nie w Tevach Terra Fi 3 – gdzie jako spodniej warstwy podeszwy użyto gumy Spider Rubber. Guma Spider Rubber charakteryzuje się doskonałą przyczepnością prawie na każdym podłożu. Śródpodeszwę wykonano z pianki Eva, która doskonale amortyzuje i jest odporna na odkształcenia. Dodatkowo zastosowano w pięcie amortyzator Shock Pad.

Dzięki zastosowaniu antybakteryjnego środka Microban® Zinc do wszystkich warstw w podeszwie, sandały nie zatrzymują niemiłego zapachu. Co więcej Microban nie zmywa się i nie ściera i jest tak samo skuteczny nawet po całym sezonie użytkowania.
|
Wszystko to sprawia iż sandały Teva Terra Fi 3 zasługują w pełni na miano „rewelacyjnych i niezniszczalnych sandałów”. Sandałów które sprawdzą się zarówno podczas długiej podróży, czy też letnich wypadów po za miasto.

Comments are closed.

; ?>