Wkładki do butów sportowych.

Kiedy po dłuższym biegu, marszu czy górskiej wędrówce zaczynamy odczuwać że coś jest nie tak z naszymi stopami i pojawiają się bąble, otarcia czy bóle stóp niejasnego pochodzenia, warto przyjrzeć się naszym wkładką do butów.

Wkładki do butów, taka drobnostka, na którą specjalnie nie zwracamy większej uwagi przy ich zakupie. Jednak nie jest to temat błahy. Kiepskiej jakości, źle wyprofilowane lub zużyte wkładki mogą być przyczyną wielu dolegliwości nie tylko stóp, ale także kolan, pleców czy szyi.
Dobre wkładki powodują iż buty trekkingowe, biegowe i każde inne, stają się lepiej dopasowane. Amortyzują wstrząsy w okolicach śródstopia i pięty, stabilizują oraz układają kości stopy w prawidłowej pozycji.

Na rynku dostępnych jest wiele wkładek do butów, jedną z ciekawszych propozycji są wkładki amerykańskiej, renomowanej firmy Superfeet.

Superfeet to techniczne wkładki do butów sportowych, górskich i narciarskich, powstały już w 1977 roku i od tego czasu zdobyły dużą renomę na całym świecie. Produkowane są w technologii Encapsulating Stabilizer System ™ [ESS™]

ESS™ – zapewnia idealne wsparcie  dla kości pięty, pomagając zmniejszyć nadmierną pronację lub supinację. Nadmierna pronacja może spowodować, iż stawy nie będą pracować w jednej płaszczyźnie, co powoduje  destabilizację całej sylwetki. Z nadmierną supinacją związana jest słabsza amortyzacja i tendencję do skręcenia kostki. Wyjątkowość systemu ESS polega na jednoczesnym podpieraniu stopy, wkładka tworzy swojego rodzaju platformę stabilizującą piętę (co pomaga przy pronacji) ze zwiększoną amortyzacją wstrząsów w okolicach śródstopia (co pomaga przy supinacji).  Ta unikalna kombinacja pozwala uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu lub bólu, a dodatkowo dzięki powłoce Agion, wkładki posiadają właściwości antybakteryjne.

Wkładki produkowane są w kilku kolorach, co ułatwia ich dobór, w zależności od ich przeznaczenia.

Obuwie trekkingowe, sportowe, buty do biegania a także codziennego użytku, do nich polecane są modele BLACK, BLUE, GREEN.

W szczególności zwrócić należy uwagę na ortopedyczny model GREEN, który oferuje większe wsparcie dla stopy. Dlatego nie zaleca się od razu go stosować podczas dłuższych biegów czy wycieczek. Po okresie kilku kilkunastu dni adaptacji, użytkownik powinien poczuć zwiększony komfort chodzenia czy biegania.

Superfeet są dostępne w pięciu rozmiarach, od C do G. Aby prawidłowo dobrać rozmiar, należy wybrać odpowiednią tęgość stopy w okolicy pięty. C na stopę szczupłą, G na bardzo szeroką. Następnie docinamy przód wkładki na odpowiednią długość.

Wkładki Superfeet są dostępne w cenie 149,90 zł w modelach BLACK, BLUE, GREEN.

Comments are closed.

; ?>